2006

КАЄНКО ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ, учитель зарубіжної літератури Новоукраїнської гімназії № 7, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель методист, Заслужений вчитель України.
Постійний творчий пошук шляхів удосконалення уроку ставить його в ряд найдосвідченіших учителів району області. Коло професійних інтересів Олександра Васильовича - проблеми сучасного  уроку зарубіжної літератури, розвиток інтелектуально-творчих здібностей учнів.
Після перемоги у конкурс «Учитель року» О.В. Каєнко  - голова обласного осередку Всеукраїнської асоціації вчителів зарубіжної літератури, активний учасник обласних, всеукраїнських методичних заходів. Неодноразово залучався до проведення курсів (у тому числі авторських) для учителів зарубіжної літератури при КОІППО імені Василя Сухомлинського, читав лекції з досвіду роботи та методики аналізу літературних творів, проводив практичні заняття та уроки в школах Кіровоградщини. Виїздив у райони Кіровоградської області для зустрічей та обміну досвідом з колегами, допомагав налагоджувати роботу творчих груп учителів-зарубіжників у Новоукраїнці, Олександрії, Олександрівки, Добровеличківці, Новоархангельську, Гайвороні. У 2003 році пройшов курси підвищення кваліфікації у Воронежі (Росія), де переконався, що на Україні шляхи аналізу та інтерпретації літературних творів значно цікавіші і ґрунтовніші. У лютому 2009 року проводив семінар-практикум для слухачів курсів учителів зарубіжної літератури у КОІППО. Активний учасник обласних семінарів з виховної роботи. Навесні 2009 року провів майстер-клас для колег-зарубіжників Івано-Франківської області.
Олександр Васильович удосконалює власну систему роботи на основі впровадження педагогічних ідей Василя Олександровича Сухомлинського. Думки визначного педагога стали для нього дороговказом для власних творчих пошуків. Взявши на озброєння педагогічні надбання В.О. Сухомлинського, Олександр Васильович Каєнко виробив своє педагогічне кредо - «Немає байдужих учнів, є ті, до кого ми не змогли знайти ключі».
О.В. Каєнко поглиблено працює над проблемою «Підвищення  ефективності та якості уроку як основної форми організації навчально-виховного процесу». У арсеналі вчителя різноманітні методи і прийоми викладання, які сприяють активізації розумової діяльності учнів. Головна спрямованість педагогічної технології - повноцінність сучасного якісного навчання з вивченням явищ світової культури за допомогою мистецтва слова, всебічне стимулювання інтелектуальних здібностей кожного школяра. Творчо використовуючи спадщину В.О. Сухомлинського, вчитель шукає нові підходи для розвитку мислення школярів.
Зумів захопити учнів своїм предметом, більшість його вихованців підтверджують це результатами контрольних зрізів знань, стають переможцями районних олімпіад.
Олександр Васильович у 1993 році став  лауреатом обласного конкурсу «Учитель року», у 1997 році - переможцем Всеукраїнського конкурсу «Учитель зарубіжної літератури сільської школи», в 1999 році - учасником Міжнародної науково-практичної конференції «Василь Сухомлинський і сучасність», а в 2000 році - переможцем районного, обласного та Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» в номінації «Зарубіжна література». Був членом журі подальших конкурсів (від районного до Всеукраїнського) у 2004 та 2008 роках.
О.В. Каєнко розробив авторську програму спецкурсу «Дитяча література. 5-7 класи» у 2000 році. У цьому ж році став співавтором книги «Зарубіжна література. 8-9 класи. Навчальний посібник» (за редакцією В. Панченка), у 2008 році - посібника «Зарубіжна література. 8 клас. Книга для вчителя» та колективного посібника «Ігрові форми і методи на уроках зарубіжної літератури» видавництво «Шкільний світ».
Матеріали, що висвітлюють досвід роботи вчителя, неодноразово друкувалися у фахових виданнях («Відродження», «Всесвітня література в середніх навчальних закладах України», «Зарубіжна література»), методичних посібниках. Він є автором 16 публікацій із методики викладання зарубіжної літератури.
Значну увагу приділяє позакласним формами роботи, залучаючи вихованців до скарбниці світової культури.
19 років Олександр Васильович керує районним дитячим клубом інтелектуальних ігор. Команди учнів-інтелектуалів, яких він тренує, результативно виступають на районних, обласних та всеукраїнських турнірах, фестивалях, змаганнях:
* 2000-2002 роки - команда «Електрочайник» - чемпіонат Кіровоградської області з «Що? Де? Коли?»;
* 2002 рік - команда «Система нервів» - чемпіонат Кіровоградської області з брейн-рингу та призер чемпіонату України;
* 2003-2004 роки - команда «Кошмарики» - чемпіонат області з брен-рингу;
* 2005 рік - команда «Ерудит» - володар кубка  Кіровоградської області з
«Що? Де? Коли?»;
·       2006 рік - команда «Реформація» займає ІІІ місце в чемпіонаті області з брейн-рингу та ІІІ місце в Кубку області«Що? Де? Коли?»;
·       2008 рік - команда «Драйв» займає ІІІ місце в чемпіонаті області з брейн-рингу;
·       2008 рік - команда «Вундеркінди» - чемпіонат області зі «Своєї гри».
О.В. Каєнко багато зробив для популяризації інтелектуальних ігор в області. У 2001 році пройшов підготовку у міжнародному інтелектуальному дитячому таборі, отримав кваліфікацію «тренер дитячої команди». З 2004 року очолює Кіровоградську область лігу інтелектуального розвитку (КОЛІР). Разом із колегами восени 2008 року провів авторський семінар для тренерів інтелектуальних клубів.
Олександр Васильович - багаторазовий чемпіонат області з різних видів інтелектуальних ігор (як у складі команди, так і в особистому заліку), чемпіонат України з брейн-рингу (2002 р.) віце-чемпіонат Олімпійського кубка ЛУК «Що? Де? Коли?» (2004 р.) у складі команди «Проект - Геркулес». У 2003 році зіграв за символічну збірну України  з «Що? Де? Коли?» у прямому ефірі телеканалу КРТ. Один з постійних організаторів обласних турнірів та чемпіонатів для школярів.
О.В.Каєнко пише вірші, друкується в районних, обласних, всеукраїнських виданнях: журналі «Вежа», газетах «Літературна Україна», «Кіровоградська правда», «Вечірня газета», «Україна-Центр» тощо. Учасник наради молодих літераторів Півдня України (Кіровоград, 1999 р.).Свого часу вів літературну сторінку в районній газеті та керував поетичним клубом при районній бібліотеці.
Олександр Васильович - наставник молодих учителів, щедро ділиться «секретами» педагогічної майстерності з колегами, виступаючи з лекціями на курсах і семінарах у КОІППО. У 2002 та 2007 роках відбулися його авторські курси з проблеми «Формування і розвиток інтелектуально-творчих здібностей учнів».
Досвід роботи О.В. Каєнка вивчено та узагальнено Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та впроваджується педагогами області. Його семінари-практикуми для вчителів-словесників відбулися в Добровеличківському, Новоархангельському, Олександрійському, Вільшанському, Компаніївському, Світловодському, Голованівському, Маловисківському та Кіровоградському районах.
Користується повагою серед колег, учнів, батьків, громадськістю.
Нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України» та «Василь Сухомлинський».


Немає коментарів:

Дописати коментар